Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 5 w Gdańsku ul. Matuszewskiego 2, 80-288 Gdańsk
FB - przedszkole FB - żłobek
Kadra

Kadra pedagogiczna to jeden z wielu naszych atutów. Dobór odpowiedniej kadry pedagogicznej to najważniejsza sprawa w organizacji przedszkola. Dobry nauczyciel przedszkola to przede wszystkim wartościowy człowiek, który mądrze towarzyszy swoim wychowankom każdego dnia. Pełni zapału i kompetentni ludzie, którzy będą realizować program w kreatywny sposób. Nasza kadra pedagogiczna realizuje misję przedszkola, wprowadza dzieci w świat pełen sukcesów i radości, ale też wszelkimi sposobami wspomaga dzieci z trudnościami rozwojowymi.

 

Jolanta Jurkiewcz

Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 5 nauczyciel

Naruszewicz Agnieszka

Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 5 Obecnie jestem wychowawcą w grupie Badaczy. Doświadczenie zdobywałam w przedszkolu pracując we wszystkich grupach wiekowych, na różnych stanowiskach. W swojej pracy wykorzystuję różne metody wspierające rozwój dzieci, które poznałam na studiach, kursach i warsztatach doszkalających. Ostatnim moim osiągnięciem jest III stopniowy kurs terapii behawioralnej dzieci z autyzmem. Swoją dalszą drogę chcę skierować w kierunku pedagogiki specjalnej. Praca z dziećmi sprawia mi wiele radości i satysfakcji. Każde z dzieci posiada potencjał, który należy tylko wydobyć, poprzez cierpliwe wsłuchanie się w indywidualne potrzeby dziecka. W pracy staram się wykazywać empatią, kreatywnością. Z dumą patrzę na postępy moich podopiecznych. W życiu prywatnym, żona i matka dwójki dzieci 11 letniego Kacpra i 9 letniego Filipa. Mol książkowy, czego nie znajdziecie w bibliotece poszukajcie u mnie. Zafascynowana Azją, przez 4 lata zamieszkiwałam w Chinach, gdzie zaczęła się moja chińska przygoda. Wraz z całą rodziną zagorzały fan żużla, kibic Wybrzeża Gdańsk.

Martyna Barańska

Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 5 Opiekunka - Wychowawca

Aleksandra Cudnik

Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 5 wychowawca Jestem osobą energiczną, kochająca prace z dziećmi. Od zawsze chciałam opiekować się dziećmi ponieważ jest to coś niesamowitego, uwielbiam się z nimi bawić a zarazem uczyć,rozmawiać wiec po skończonym technikum architektury krajobrazu zaczęłam kurs opiekunki żłobka lub klubu dziecięcego z czego jestem w pełni dumna. Aby dokształcić się w tej roli ukończyłam także kurs Animatora gier i zabaw Nabyte prze zemnie umiejętności na kursach przekazuje maluszkom i dodaje od siebie wiele serca. Cały czas staram się rozwijać i szukac nowych inspiracji.

Kamila Dulko

Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 5 Logopeda PPP5 Odkąd sięgam pamięcią chciałam przebywać i pracować z dziećmi. Od szkoły podstawowej interesowałam się również poprawną wymową, dbałością o nasz język. Postanowiłam połączyć to ze sobą i swoją przyszłość zawodową związałam z logopedią, najpierw studiując na UWM w Olsztynie, następnie uzupełniając swoją wiedzę na Uniwersytecie Gdańskim. W ten sposób zostałam logopedą wczesnej interwencji. Wiem, jak ważne jest jak najszybsze dostrzeżenie trudności, których doświadcza dziecko i odpowiednia stymulacja jego rozwoju. Do każdego podchodzę indywidualnie, nie dopasowuję tych samych, gotowych rozwiązań. Przy czym na dzieci zawsze staram się patrzeć całościowo – nie tylko na wymowę, ale także na postawę ciała, sposób oddychania, ich rozwój ruchowy i poznawczy. Przede wszystkim zaś staram się dostrzec w dziecku potencjał i jego mocne strony. Kontakt z każdym dzieckiem uczy mnie czegoś nowego, pozwala zyskać nowe, cenne doświadczenie. W swojej pracy kieruję się empatią i otwartością na drugiego człowieka. Prywatnie bardzo lubię śpiewać – staram się więc wykorzystywać to również podczas zajęć logopedycznych.

Bożena Filipiuk

Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 5 wicedyrektor

Agnieszka Gawryś

Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 5 Wykształcenie zdobyłam na wydziale Nauk Społecznych, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Studia pierwszego stopnia ukończyłam na kierunku Pedagogiki Opiekuńczej, a studia magisterskie na kierunku Edukacja Wczesnoszkolna. W 2019 roku uzyskałam awans na nauczyciela kontraktowego. W 2020 roku rozpoczęłam studia podyplomowe na kierunku Integracji Sensorycznej. Cały czas podnoszę swoje kwalifikacje podczas kursów, szkoleń i warsztatów. W swojej pracy kieruję się tym, aby nauka w przedszkolu odbywa się w formie zabawy, która dostarcza dziecku przede wszystkim przyjemności a zdobywana wiedza jest „produktem ubocznym”. Ważne, aby dziecko czuło się akceptowane, docenione i kochane, wtedy z naturalną ciekawością i radością poznaje otaczający świat. Nauczyciel występuje w roli przewodnika, który wspólnie z dzieckiem czerpie satysfakcję i radość z pokonania kolejnej przeszkody i rozwiązania następnej zagadki. Wierzę, że praca z dziećmi ma charakter dwustronny, bo tak jak dorośli przekazują najmłodszym wiedzę o otaczającym świecie i wartościach, tak i dziecko może nauczyć dorosłych co najmniej trzech rzeczy: „cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił tego, czego się pragnie”. Prywatnie miłośniczka książek i słodkości w każdym wydaniu.

Magdalena Grabowska

Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 5 Opiekunka

Aleksandra Kosatka

Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 5 Jestem absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku Pedagogika, specjalność: Wczesna edukacja i logopedia-studia licencjackie oraz Pedagogika ogólna- studia magisterskie. Jako nauczyciel trzymam się zasady nauki poprzez zabawę. Staram się nieustannie rozwijać się i poszukiwać nowych rozwiązań do pracy z dziećmi. Tak organizuję przestrzeń edukacyjną , aby dzieci czuły, że samodzielnie i mogły decydować o tempie i rodzaju aktywności. Ważne jest również, aby dzieci uczyły się współpracy łącząc zabawę i naukę w takich proporcjach, które są dla nich najkorzystniejsze. Takie działania wpisują się w założenia pedagogiki planu daltońskiego, której jestem praktykiem. W mojej placówce jestem koordynatorem z zakresu planu daltońskiego. Radość sprawia mi obserwowanie jak dzieci interesują się kolejnymi nowymi daltońskimi elementami w sali przedszkolnej, łazience czy szatni. Widzę jak się z tego cieszą, korzystają i wzajemnie sobie udzielają wskazówek. Lubię przygotowywać nowe instrukcje, obrazki, gry , pomoce czy wierszyki ułatwiające dzieciom wykonywanie codziennych czynności. Sprawia mi to radość i satysfakcję zawodową, tym bardziej, że posiadam zdolności plastyczne i manualne.

Magdalena Lewalska

Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 5 Logopeda

Patrycja Majka

Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 5 Nauczyciel rytmiki

Magdalena Moszew

Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 5 Nauczyciel Rytmiki

Natalia Nawrocka

Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 5 wychowawca Jestem osobą po kursie "Opiekun w żłobku lub klubie dziecięcym" Jestem młodą, pogodną, pomocną i otwartą na świat opiekunką. Uwielbiam pracę z dziećmi i staram się im zapewnić jak najlepsze warunki bytu i ciekawe zajęcia. Kontakt z nimi i przebywanie wśród dzieci sprawia mi ogromną przyjemność. Podstawową aktywnością dziecka w żłobku jest zabawa. Staram się, by na zajęciach była ich nieodłącznym elementem. Zależy mi, by połączyć przyjemne z pożytecznym jednocześnie zaspokajając u dzieci własne zainteresowania, potrzeby fizyczne, poznawcze, emocjonalne i społeczne. W pracy z dziećmi najważniejsze dla mnie jest ich dobro oraz stworzenie poczucia bezpieczeństwa. Uśmiechy, jakimi na co dzień obdarowują mnie to wspaniała nagroda za to co robię. Potrafi stworzyć własnoręcznie pomoce oraz zabawy dydaktyczne. Umiem stwarzać dobrą atmosferę wśród dzieci i personelu. Cały czas się rozwijam i poszukuję nowych doświadczeń.

Agnieszka Rokicka

Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 5 Wychowawca

Oksana Roman

Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 5 Jestem absolwentką I stopnia Uniwersytetu Szczecińskiego na kierunku: Pedagogika specjalna, specjalność: Logopedia i terapia pedagogiczna z glottodydaktyką oraz II stopnia na Uniwersytecie Gdańskim na kierunku Pedagogika ogólna, specjalność: Pedagogika wczesnoszkolna. Jestem żoną oraz mamą 4-letniego syna Juliana. Jestem młodą, pogodną, pomocną i otwartą na świat nauczycielką wychowania przedszkolnego. Uwielbiam pracę z dziećmi i zapewniam im jak najlepsze warunki bytu i ciekawe zajęcia. Kontakt z nimi i przebywanie wśród dzieci sprawia mi ogromną przyjemność. Podstawową aktywnością dziecka w przedszkolu jest zabawa. Staram się, by na zajęciach była ich nieodłącznym elementem. Zależy mi, by połączyć przyjemne z pożytecznym jednocześnie zaspokajając u dzieci własne zainteresowania, potrzeby fizyczne, poznawcze, emocjonalne i społeczne. W pracy najważniejsze jest dobro dzieci oraz stworzenie podopiecznym poczucia bezpieczeństwa. Uśmiechy, jakimi na co dzień obdarowują mnie to wspaniała nagroda za to co robię. W pracy wyróżniam się pomysłowością i kreatywnością. Jestem fanką DIY – tworzę własnoręcznie pomoce oraz zabawy dydaktyczne. Umiem stwarzać dobrą atmosferę wśród dzieci i personelu. Cały czas się rozwijam i poszukuję nowych rozwiązań.

Justyna Ruszczyk

Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 5 wychowawca

Barbara Sulecka

Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 5 nauczyciel

Paula Suska

Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 5 Psycholog Ukończyłam studia magisterskie na kierunku psychologia na Uniwersytecie Gdańskim. Już w trakcie studiów, podczas licznych praktyk i wolontariatów, pogłębiałam wiedzę na temat tego jak skutecznie pomagać dzieciom, rozwijać swoją empatię i otwartość na świat. Nieustannie się rozwijam, ukończyłam szkolenie z zakresu treningu umiejętności społecznych. Staram się wplatać w swoje zajęcia elementy edukacji emocjonalnej i społecznej. Praca z dziećmi sprawia mi niezwykłą przyjemność oraz daje niemałą satysfakcje. W Naszym Przedszkolu służę wsparciem nie tylko dzieciom, ale również kadrze oraz rodzicom.

Klaudia Szydlik

Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 5 Logopeda

Karolina Tchórzewska

Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 5 Nauczyciel Kocham moja prace i kocham dzieci! Jestem młoda , ambitna i pełna energii a praca z waszymi pociechami to dla mnie ogromna przyjemność . To zaszczyt przekazywać wiedzę , energię i pasje dzieciom ,a one niesamowicie potrafią docenić starania , które wkładam w każdy dzień pracy z nimi . Jestem osoba pełną energii , praca to moja pasja . Interesują mnie także podróże i inne kultury , jestem otwarta na nowe przeżycia i także to chce przekazać dzieciom , coś nowego , coś innowacyjnego , coś co na pewno zapamietają do końca życia! Od dziecka interesowałam się sportem , trenowałam przez 8 lat piłkę ręczną , wiem , ze sport daje dużo pozytywnych aspektów w życiu , dlatego staram się także zarazić dzieci i tym . Chciałabym żeby każdy odnalazł coś w czym czuje się doskonały : tance , pływanie , gimnastyka , siatkówka . Często organizuje zabawy sportowe , które dzieci kochają przy czym uczą się wielu rzeczy . To wspaniałe móc pracować i robić to co się kocha , dlatego staram się nakierować dzieci na taka ścieżkę życia , i jest to coś niesamowicie pięknego gdy możesz uczestniczyć obok tego dziecka , które właśnie kroczy tą ścieżka!

Joanna Wetta

Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 5 Nauczyciel wychowawca

Małgorzata Zacharek

Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 5 Nauczyciel wychowawca

Katarzyna Ziółkowska

Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 5 nauczyciel j. angielski Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, pedagog, lektor języka angielskiego z wieloletnim doświadczeniem. W mojej pracy ważne są dla mnie: twórcze podejście do każdego z realizowanych tematów, dobra energia na zajęciach, dużo uśmiechu oraz efekty. Złota myśl , która towarzyszy mi w pracy z dziećmi to „I hear and I forget. I see and I remember. I do and I understand.”